Gardırop Düzenlemek Çok Kolay

Gardırop düzenlemek birçok kişi için oldukça can sıkıcı ve yorucu olabilmektedir. Özellikle kent yaşamının koşturmacası içinde zaman bulamayanlar, hızlı bir şekilde aradığını bulmak isterler. Bu yüzden gardırobun her daim düzenli olması gerekir. Size vereceğimiz öneriler ile gardırobunuzu derli toplu bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde hem zaman kaybının önüne geçmiş olursunuz hem de aradığınız şeyi çok kısa bir süre içinde bulabilirsiniz.

Gardırop Düzenlemek Çok Kolay

Mevsimlere Göre Kıyafetleri Ayırmak Gerekiyor

Gardırop düzenleme noktasında giysilerin mutlaka, mevsimlere göre ayrılması lazım. Bu noktada şu yolu izlemek mümkün;

 • İlk olarak kışlık ve yazlık kıyafetlerinizi ayırın. Mevsimden dolayı kullanmadığınız kıyafetler varsa bunları bir köşeye koyun ve hepsini vakumlu olarak tabir edilen poşetlerin içine yerleştirin.
 • Her zaman giydiğiniz ya da çok sık tercih ettiğiniz kıyafetleri, dolabın en basit bir biçimde erişebileceğiniz alanına koyun. Bu alan içine yapacağınız sıralama ile zaman kaybetmeden kıyafetinizi hemen bulabilir ve giyebilirsiniz.
 • Davetlerde ya da özel gecelerde tercih ettiğiniz kıyafetler için ayrı bir bölüm yaratmak son derece mantıklıdır. Bu tip kıyafetler çok sık giyilmediği için her zaman temiz olmalıdır. Bundan dolayı mevcut giysileri özel bir kılıf içinde saklamak gerekir.
 • Kıyafet diziminde baz alacağınız kriter ise desen ve renk seçimidir. Renge ya da desene göre kıyafet dizimi yapmak, oldukça pratik bir şekilde hareket etmenizi sağlayacaktır.

Tercih Etmediğiniz Kıyafetleri Başkaları İle Paylaşabilirsiniz.

 • Birçok insan, çok fazla giymediği bir kıyafet konusunda oldukça ısrarcı olabiliyor. Bu tip hareketlerden kaçınmak çok mantıklı. Giymediğiniz ve dolabınızda yer kaplayan bir kıyafet söz konusu ise bunu başka bir kişiye vermek ya da dolaptan çıkarmak gerekiyor.
 • Kilo alma ya da verme gibi durumlardan dolayı size artık olmayan birçok kıyafet mevcut ise bunlara veda etmenin artık tam zamanı. Bu tip kıyafetleri poşetleyerek, dolaptan çıkarmalısınız.
 • Artık yıpranmaya başlamış olan kıyafetleriniz olabilir. Çok dikkat etmediğiniz bu giysileri de ayırmalı ve dolabınızdan çıkarmalısınız. Böyle giysileri, ihtiyacı olan bir kişiye verebilirsiniz.

Dolabınızın İçini Düzenleyin

 • Dolap içi düzen çok önemlidir. Buna göre kot pantolonlarınızı katlayarak dolap içine koymak yerine, onları bir rulo şeklinde sarmak ve daha sonra dolaba yerleştirmek çok daha mantıklıdır. Bu şekilde dolap içinden yer kazanmak mümkündür.
 • Vakumlu özelliğe sahip olan poşetler, kıyafetlerin hijyenik ve sağlıklı bir şekilde saklanması noktasında size büyük bir avantaj sunacaktır. Kışın giyilen kazaklar, yünden örülmüş olan hırkalar, montlar ve benzeri kıyafetler, bu şekilde başarılı bir biçimde saklanabilir. Vakumlu poşetler, kıyafetlerinizi koruyacaktır.
 • İki bölme şeklinde tasarlanmış olan dolapları, kış ve yaz olarak ayırmanız çok mantıklıdır.
 • Dolabınızda çok daha fazla yer açmak istiyorsanız, bunun için askıları kullanmalısınız. Böylelikle dolap daha geniş ve ferah olacaktır. Siz de bu şekilde yeni alanlar kazanacaksınız.
 • Buna ek olarak dolap içinde çamaşır sepeti kullanmak son dönemde çok yaygın bir hale gelmiştir. Özellikle kışlık kıyafetleri ya da çantaları, bu çamaşır sepetinin içine koyabilirsiniz.
 • Kıyafet askılarını özenli ve ekonomik kullanmak gerekir. Bu noktada çok fazla buruşmayacak olan kıyafetler asılmalıdır. Bunların bir araya getirilmesinden sonra poşet ile birleştirmek, diğer kıyafetleriniz için yer açılmasını sağlar.

Bu kriterlere uyduğunuz zaman dolabınızın karmaşık olması gibi bir durum artık ortaya çıkmayacaktır. İstediğiniz her türlü kıyafet ya da aksesuarı, bulmak çok basit olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER