Vestel ve Türk Telekom Önemli Bir İş Birliğine İmza Atacak

Vestel ve Türk Telekom, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli ürün kullanımı çağrısına sessiz kalmadı, iki dev firma anlaşarak teknolojinin güçlenmesini sağlayacak.

Vestel ve Türk Telekom Önemli Bir İş Birliğine İmza Atacak

ABD ile yaşanan gerilimden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli elektronik ürünlere yönelme çağrısı, piyasada ses getirmeye devam ediyor. Son olarak Vestel ve Türk Telekom, oldukça dikkat çekici bir iş birliğine gitme kararı aldılar. Bu noktada iki kurum, geçtiğimiz gün bir sözleşme imzaladı.

Türk Telekom Alt Yapısı Kullanılacak

Türkiye'nin cep telefonu üreten markalarından birisi olan Vestel, ülke çapındaki tüm mağazalarında bundan sonra Türk Telekom alt yapısını kullanacak. Vestel Venüs modeli ile piyasada çok büyük bir ses getiren firma, Türk Telekom'un alt yapısı aracılığı ile Vestelcell mobil adını vermiş olduğu markasının satışına başlayacak. Bu anlamda 2018’in sonunda projenin hayata geçmesi hedeflenmekte.

Devletimizin ve Milletimizin Yanındayız

Proje ile alakalı olarak konuşan Türk Telekom firmasının Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dursun şunları söyledi; Türkiye'nin ekonomisine değer katma anlamında, milli kalkınmayı daha hızlı bir hale getirmek için bu projede yer aldık. Hem devletimizin hem de milletimizin yanında bulunarak, her türlü yerli ürünün üretilmesine ve piyasaya sunulmasına destek vereceğiz. Vestel ile yapmış olduğumuz antlaşma bizim için çok gurur verici. Ülkemizin iki milli değerinin, bu noktada güçlerini birleştirmesi ile ortaya yeni bir sinerjinin çıkacağına inanıyorum. Bu şekilde daha gelişmiş teknolojiler için hedeflerimizi büyütmeyi düşünüyoruz, dedi.

Türkiye Ekonomisi Güçlenecek

Konu ile alakalı olarak konuşmasına devam eden Hakan Dursun şunları kaydetti; Vestel, ülkemizin en önemli markalarından birisi. Satışa sunmuş olduğu yerli cep telefonu ile bunu kanıtladı. Anlaştığımız projeye göre bu senenin sonundan itibaren Vestelcell adındaki yeni telefon hatları, Vestel mağazaları aracılığı ile müşteriyle buluşacak. Vestel Venüs cep telefonu ile beraber satılacak olan hatlar, uygun ödeme koşulları ve cazip avantajlar ile piyasaya sürülecek. Böylelikle yerli üretime olan ilginin de artmasını bekliyoruz. Bu şekilde Türk Ekonomisi çok daha güçlü bir hale gelecek, dedi.

Ekonomimize Desteğimiz Artacak

Konu ile alakalı olarak Vestel Genel Müdürü Ergün Güler de bir açıklama yaptı ve şunları ifade etti; uzun yıllardan beri piyasada bulunuyoruz. Yalnızca üretim yapan firma değiliz. Aynı zamanda Türkiye'nin ekonomisine de çok büyük bir katkı sağlıyoruz. İlk defa 2014 senesinde akıllı ve yerli cep telefonu üretmeye başladık. Bu konuda piyasada bulunan açığı kapatma noktasında büyük bir rol oynadık. Yüksek bir teknoloji kullandığımız cep telefonları, aynı zamanda uygun fiyatları ile piyasada çok büyük bir ilgi gördü. Bizim hedefimiz, ürettiğimiz bu cep telefonunu daha da geliştirmek ve dünyanın büyük telefon üreticilerine karşı rekabete girmek.

Açıklamalarına devam eden Güler; şunları ekledi; Türk Telekom ile yapmış olduğumuz işbirliği sayesinde, müşterilerimize çok daha kaliteli ve ekstra hizmetler sunacağız. Türk Telekom'un oldukça hızlı ve iyi bir alt yapıya sahip olduğu herkes tarafından biliniyor. Mevcut altyapıyı kullanarak, Vestel Venüs cep telefonlarını Vestelcell adını verdiğimiz hatlarla beraber satacağız. Bu şekilde dışa olan bağımlılığı da azaltmayı düşünüyoruz. İşbirliği ile beraber yerli teknolojinin gelişmesi noktasında farklı alternatifler de ortaya çıkacak. Bu durum, Türk Ekonomisi için son derece başarılı bir adım olacak. Firma olarak en temel hedefimiz; insanımızın tamamen yerli olan teknolojiden üretilmiş cep telefonlarını kullanması. Böylelikle iletişim, bu topraklardan çıkmış olan tamamen milli bir firma aracılığı ile sağlanmış olacak, dedi. Yeni projenin, piyasada çok büyük bir ses getirmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER