Samsung Note 9 VS İphone X Hangisi daha iyi

9 Ağustos itibariyle Samsung yeni Galaxy Note modeli olan 9'un tanıtımını yaptı. Merak ettiğiniz tüm detaylar ve karşılaştırma özellikleri.

Samsung Note 9 VS İphone X Hangisi daha iyi

9 Ağustos itibariyle Samsung yeni Galaxy Note modeli olan 9'un tanıtımını yaptı. Kullanıcılardan tam not alan ve Samsung cihazları arasındaki en iyi cihaz olduğu söylenen Galaxy Note9, şu an piyasada bulunan en yakın rakibi iPhone X ile büyük bir yarış halinde. Peki, hangisi daha iyi ve hangisine binlerce lira vererek kullanmaya değer?

Ekran ve Tasarım Özellikleri

İki cihaz arasında tasarım farkları çok belirgin bir şekilde göze çarpıyor. Ekran boyutlarının phablet sınıfından olmasından ötürü Galaxy Note9 cihazında çok daha büyük olduğunu görebiliyoruz. Note 9 6.4 inç ekrana sahip olan cihaz bu bağlamda 5.8 inç ekran boyutuyla rakibi iPhone X'i geride bırakıyor. Ayrıca ekranın büyüyerek çerçeve bölümünün azaldığı da Galaxy Note9'da son derece belirgin.

Ekran çözünürlüğü anlamında da Galaxy Note9'un iPhone X'i geride bırakması söz konusu. 1440 x 2690 çözünürlükle Note9 ve 1125 x 2436 çözünürlükle X'i görüyoruz.

Performans ve İşlevler

Android cihazlar, iOS cihazlardaki stabilizeyi son yıllarda son derece yakından takip ediyor. Note serisinde Samsung'un kalıcı bir özelliği olan S Pen Note9'da da yer buluyor. S Pen kullanıcıları biliyorlar ki, bu dokunmatik kalemin farklı özellikleri mevcut. Uzaktan kontrol yapılabilmesi de kalemin en önemli özelliği olarak tam puan alıyor. Kullanıcı deneyimi ve performans açısından da Galaxy Note9'un iPhone X'i oldukça geride bıraktığı söylenebilir.

Galaxy Note9'la gelen ve kullanıcı deneyimini arttıran bir diğer özellik ise Samsung DeX adı verilen harici bir cihazdır. Bu cihazla birlikte kullanıcılar Galaxy Note9'u bir masaüstü PC gibi kullanabiliyorlar. Bu durum telefonlarını iş alanlarında kullanan insanları oldukça etkiliyor.

Genel Özellikler Baz Alındığında Hangi Cihaz Seçilmeli?

Galaxy Note9'un Samsung DeX ve S Pen özellikleri son derece avantajlı seçenekler olarak kullanıcılarla buluşuyor. Ancak bu tür özellikleri çok da gerekli görmeyen ve cihaz hafızasını sorun etmeyen müşterilerin iPhone X cihazına yönelmeleri söz konusu oluyor. iOS ve Android cihazların kendi doğalarına özgü özellikler barındırmaları nedeniyle, her iki cihazın da yine kendi sınıflarında şu an en iyisi olduklarını söylemek mümkün.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER