En Sağlıklı Yaz Diyeti İle Zayıflayın

Birçok insan, sahip olduğu fazla kilolardan kurtulmak için değişik diyet seçeneklerine başvuruyor. Bu noktada İntegral adı verilen diyet, son dönemde sağlamış olduğu olumlu sonuçlar ile çok büyük bir dikkat çekiyor. Yeni bir model olarak geliştirilen diyet, sağlıklı bir şekilde zayıflamanın altın yolu olarak tanımlanıyor.

En Sağlıklı Yaz Diyeti İle Zayıflayın

Neden Kilo Aldığınızı Mutlaka Bulmalısınız

Yaz ayları geldiği zaman kilo fazlası olan insanlarda yaşanan panik havası, birçok sağlıksız diyeti gündeme getirmekte. Ancak her diyet programı, her kilolu insan için uygun olmayabiliyor. Bundan dolayı zayıflamayı kişisel olarak görmek ve kendi vücudunuza göre bir diyet programını tercih etmek çok daha mantıklı. Bu noktada işe başlarken ilk olarak kilo alma nedeninizi bulmalısınız. Bu nedeni bulduğunuz zaman iyi bir sonuç almanız da mümkün olacaktır.

Günümüzde fazla kiloların birçok sebebinin olduğunu görmekteyiz. En önemli sebeplerin başında ise düzensiz beslenme geliyor. Ofis hayatı, kilo alınmasının en büyük nedenlerinden birisi. Öğle yemeği için sipariş edilen fast food tarzı ürünler, hareketsiz bir yaşam ve daha birçok gelişme, kilo alınmasına sebep teşkil ediyor. Kilo almanın bir başka nedeni ise sağlık problemleri. Özellikle fazla kilolar yüzde 30 ya da 40 gibi bir seviyenin üstündeyse, bu durum ciddi bir sağlık sorununun olduğuna işarettir. Bundan dolayı ilk olarak sağlık probleminin tanımlanması gerekir. Bunun dışında yapılacak her türlü kilo verme girişimi başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Diyet Sağlık Sorunlarını Beraberinde Getirmemeli

Diyet programlarının en çok tercih edilen ve popüler olanı her daim olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bundan dolayı diyet programlarını uygulamadan önce yapınıza ne kadar uygun olup olmadığını araştırmalısınız. Birçok insan, diyet programlarından dolayı vücutlarında kalıcı hasarlar ile karşılaşabiliyorlar. Özellikle Karatay ve Dukan adı verilen diyet programları, uzun vadede kalp krizini tetikleyebildiği için pek de tavsiye edilmiyor. Bu yüzden diyeti uygulamadan önce mutlaka bir doktor ile görüşüp, bilgi almanız daha mantıklı olacaktır.

İntegral Diyet En Sağlıklısı

Mevcut kriterlere göre hareket ettiğiniz zaman sizin için en ideal diyetin İntegral olduğunu göreceksiniz. Bu noktada İntegral beslenme olarak tanımlanan model, son derece başarılı sonuçlar vermesi açısından dikkat çekmekte. Uzman bir ekip tarafından yapılan bu tanımlamaya dair beslenme uzmanı olarak görev yapan Begüm Demircan şunları ifade ediyor; bize göre obezite adı verilen durum aslında bir sağlık sorunudur. Bundan dolayı ilk aşamada mutlaka sorunun kaynağına inilmelidir. Ekip olarak bunun bilincinde hareket ederek, birden fazla uzman ile beraber çalışıyor. Mevcut kadromuz içinde beslenme uzmanı, fizik tedavi uzmanı, psikolog ve bir metabolizma uzmanı yer alıyor. Tüm ekip, koordineli bir biçimde çalışmakta. Bu noktada ilk olarak obezite sorunu olan kişinin beslenme konusundaki alışkanlıklarına, sahip oldukları hobilerine, bedenlerinin ölçülerine, yemek yeme tarzlarına bakıyoruz. Bununla alakalı görüşmeler gerçekleştirdikten sonra problemin kaynağını araştırmaktayız.

Ortaya çıkan sonuca göre eğer bir sağlık problemi söz konusu ise buna göre ilaç programını uygulamaya koyuyoruz. Buna ek olarak medikal anlamda bir beslenme programına da sahibiz. Bizi diğerlerinden ayıran özelliklerin başında ise kolesterol, trigliserit gibi değerleri sürekli izlememiz. Ayrıca bir algı yönetimine sahibiz. Yani kişilerin çok acele bir şekilde kilo vermesini uygun bulmadığımız için bunu çok açık bir şekilde kişiye ifade ediyoruz. Kişiye özel diyet programlarımız var. Buna KISS ismini veriyoruz. Hem sürdürülebilir hem de sağlıklı olan bu diyet programı sayesinde, kişinin zayıflaması çok daha kolay olabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER