Cinsel Sağlık Ürünlerinin Zararları

Cinsel Sağlık Ürünlerinin Zararları nedir? Erkek istek Artırıcılar ve kullanımından doğacak zararlar. Cinsel Sağlık hakkında Bilinmesi gereken önemli şeyleri listeledik.

Cinsel Sağlık Ürünlerinin Zararları

Cinsel Sağlık Ürünlerinin Zararları

Kadın ve ya erkek çoğu birey daha tatmin edici cinsel deneyim yaşamak istemektedir. Bunun için de bireyler çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Tatmin olmanın ötesinde partnerini de tatmin etmek isteyen bireyler çeşitli ilaçlar, spreyler ve kremler gibi cinsel sağlık ürünlerine başvurmaktadır.

Günümüzde internetin hayatımızda aktif olmasıyla birlikte bu ürünlere ve türevlerine ulaşmak önceki yıllara göre daha kolaydır. Sağlık ürünleri satan her sitede bulunabilir. Aslında riski de tam olarak budur. Eczanelerden alınan ürünler Sağlık Bakanlığı tarafından incelenip daha sonra kişilere sunulan ürünlerdir. İnternet ortamından alınan ürünlerin bu incelemeden geçip geçmediği, orijinal ürün olup olmadığı bilinememektedir.

Cinsel sağlık ürünleri deyince ilk erkek bireylerin kullandığı akla gelir; ama kadınlarda sağlıklı bir cinsel yaşam için bu ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Cinsel sağlık ürünleri ülkemizde üretilmemekte ve yurt dışından getirilmektedir. Bu ürünlerin insan sağlığı için uygun olup olmadığını Sağlık Bakanlığı inceler. Ürünler insanlara ulaşmadan gümrük kapılarında örnekler alınarak labaratuvar ortamında incelenir, sağlık açısından zarar tespit edilmezse ülkemize girişi sağlanır. Bu ürünlerin bazıları; erkek için cinsel istek arttırıcılar ve boşalma geciktiriciler, Kadın için cinsel istek arttırıcılar, Kayganlaştırıcılardır. Bu ürünlerin hepsi oral yolla (ağız yoluyla) kullanılan ürünler değildir. Cinsel organlara kullanılan ürünler de vardır.

Erkek İstek Artırıcılar

Haplar: Bu işleve sahip ilaçlar içerisinde en bilineni Viegra'dır. Cinsel gücü arttırıcı ilaçların genelde sağlık açısından zararı yoktur; fakat bu ilaçlar kullanılmadan prospektüsü okunmalıdır. Viegra kalp ve tansiyon hastaları için zararlıdır. Heyecan düzeyini artırıcı etkisi vardır ve kalp ve tansiyon ilaçlarıyla birlikte kullanımı ölümcül sonuçlara sebep olabilir. Doktor tavsiyesiyle iki türün birlikte kullanılabilen türevleri de vardır. Birey doktoruna sormadan iki ilacı birlikte kesinlikle kullanmamalıdır.

Spreyler: Geciktirici Ürünleri spreyler olarak da bilinir, Erkek cinsel organına sıkılarak kullanılır. Çok fazla miktarda sıkılması ve ya haftada 5 defadan fazla kullanılması deride tahrişe neden olur. Bunun dışında başka yan etkisi yoktur Bu ürün boşalmayı geciktirdiği için ilişkiden birkaç dakika öce uygulanmalıdır.

Kayganlaştırıcılar

Birkaç farklı seçeneği mevcuttur. Cinsel birliktelik sırasında kadının cinsel organının iç kısmına uygulanmaktadır. Sıcaklık hatta yanma etkisi yapan, soğuk etki yapan, kokulu olan ve şeffaf jel denilen türleri vardır. Bu jeller kadın cinsel organındaki kuruluğu gidererek birleşme sırasında o bölgenin tahriş olmasını engellemekte ve daha fazla haz alınan bir birliktelik sağlamaktadır. Aynı zamanda kadında istek artırıcı özelliğe de sahiptir.

Kadın İstek Artırıcılar

Çikolata; İstek arttırıcı özel ambalajlı çikolataların satışı oldukça yoğundur. Bu çikolata yenildikten kısa bir süre içerisinde kana karışır ve vajinal bölgede kan basıncını artırarak cinsel istek uyandırır. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Erkek için üretilenleri de vardır.

Uyarıcı Krem: Kadın cinsel organına uygulanır, yan etkisi yoktur, damla şeklinde olanları vardır. Eğer krem uygulandıktan sonra ilişki yaşanmazsa terleyerek ve ya idrarla dışarı atılabilmektedir.

Jel: Ağız yoluyla alınır, Meyve suyu, su gibi içeceklerin içerisine karıştırılarak da tüketilebilir. Yan etkisi yoktur, kişiyi kısa sürede cinsel birlikteliğe hazır hale getirir.

Hap: Erkeklerde Olduğu gibi kadınlarda da istek arttırıcı hap kullanımı vardır. Suyla alınır, etkisi görülmemişse arka arkaya iki tablet içmek yanlıştır, yapılmamalıdır.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER