Oyunlar İçin Yapılan Akademik Çalışmalar

Oyunlar İçin Yapılan Akademik Çalışmalar, Burada insanların vakit geçirmek ve yapmak istediği şeylere internet, telefon veya bilgisayar ortamında harcanan vakit şeklinde tanımlayabiliriz. İnsanlar günlük yaşantılarında çok can sıkıcı şeylerle karşılaşabilir hedef ise burada kişileri bununla uğraşırken kötü alışkanlıklarından kurtarmak ve daha iyi bir şekilde hem vakit geçirmek hem de kişilere hayatlarında onlara birçok konuda yardımcı olacak bilgiler kazandırmak. Burada bilgilerden kasıt verimli bilgidir. İnsanlar günlük yaşantısında birçok olayla ve durumla karşılaşabilir bununla beraber psikolojik olarak etkilenebilir. İşte tam burada bu faaliyetler ortaya çıkmaktadır. Bu çalışmalarda birçok amaç ortaya konulmuştur. Bu amaçlardan ziyade insanlara verdiği sonuçlar da çok önemlidir. Şimdi oyun oynamak isteyen kişiler için yapılan akademik olan çalışmanın amaçlarına değinmemiz gerekmektedir.

1.Kişilere Verimli Vakit Kazandırmak

Burada kişilere sadece vakit geçirmek için yapılan bir eylem değil, aynı zamanda onlara sosyal yaşantılarında veya normal olan hayatlarında insan ilişkilerinde bilinçli olmayı öğrenmek, öğretmek ve bunu uygulamaktır. Kişi bu eylemi sadece vakit geçirmek olarak yapmaktadır ama bu faaliyetler ile birlikte kişinin sadece bu eylemi gerçekleştirmesi değil, bu eylemi gerçekleştirmesi dışındaki amaçları da öğrenmesi hedeflenmektedir. Kişinin hedeflediği şey sadece vakit geçirmek iken ona istem dışı bir şekilde verimli bilgi kazandırılmış olur. Kişi zaman geçtikçe bundan mutluluk duyar.

2.Eylemlerinde Seçici Davranmak

Tabii ki de bu faktör de çok önemlidir. Burada insanlar artık bu eylemi gerçekleştirmek istediğinde daha bilinçli ve deha seçici davranmaya yöneleceklerdir. Bundan sonra kişinin hedefi sadece vakit geçirmek değil, vakit geçirmekten ziyade bu eylemi gerçekleştirdikten sonra öğreneceği veya anlayacağı bilgilerdir. Artık kişi daha bilinçli ve daha pozitiftir. Kişi eylemlerinde vaktinin bir süresini harcamaktadır bu faaliyetlerin amacı bu harcadığı vakti boşa düşürmemektir. Yaptığı faaliyetlerde seçici olarak öğrenmeyi de hedeflemektedir.

3.Sonucun Etkisini Görmek

Artık burada bir amaç var ve kişi vakit geçirmek istediğinde bu eyleme yönelecektir. İster istemez burada bu faaliyetlerin sonucu olan verimli bilgi kişinin farkında olacaktır. Bundan sonra kişi artık sadece vakit geçirmek değil vakit geçirirken bile öğrenmeyi hedeflemektedir. Bu faaliyetin bir amacı ve aynı zamanda kişiye uyandırmış olduğu bir sonucudur. İşte faaliyetlerin amacı da budur insanlara verimli vakit geçirmeyi amaçlamaktır. Kişi bu sonuçtan zevk duyarak artık boş vakitlerinde vakit geçirmek istediği zaman daha seçici ve daha pratik davranacaktır. Kişi artık daha bilinçli ve daha seçicidir. Bu da onun hoşuna gidecek ve çevresine bu tür gereçleri tavsiye etmeye başlayacaktır.

YORUM EKLE