Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (Öğrenciler için kredi)

Bu makalede öğrenci kredisi nedir? Öğrenciler hangi kredilerden yararlanabilir detaylıca bahsedeceğiz.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (Öğrenciler için kredi)

‘’Öğrenciler için ihtiyaç kredisi var mıdır? Varsa bu kredileri hangi bankalardan temin edilir?’’ gibi daha pek çok soru yüz binlerce öğrencinin her gün araştırdığı konulardır. Bu makalede öğrenci kredisi nedir? Öğrenciler hangi kredilerden yararlanabilir detaylıca bahsedeceğiz. Çoğu kere öğrenci deyince akla; parasızlıktan her gün yenen makarnalar, son gün sınav için sabahlar vb. olumsuzluklar gelir. Öğrencilik hayatında ise en çok ihtiyaç duyulan şey şüphesiz maddiyattır. Peki, öğrencilerin bu dertlerine derman olabilecek yollar nelerdir, mezun olduktan sonra ya da uygun taksitli ödeme imkânıyla öğrenciye kredi veren banklar var mıdır? Derseniz cevap elbette ki evettir. Peki, hangi bankalardan öğrenci kredisi temin edebilirsiniz?

  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Türkiye Yapı Kredi Bankası

Öğrencilik hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak isterseniz düşük faiz oranları ile uygun öğrenci kredinizi bu bankalardan hemen talep edebilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

Öğrenci kredisi alabilmek içinde normal krediler gibi belirli şart ve başvuruları yerine getirmeniz gerekmektedir. Ancak diğer kredilerden farklı olarak öğrenciler için sunulan krediler hem düşük faizli hem de uygun geri ödemelerle ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır. Bu kredilerin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumundan üniversite sonuçlarının hemen açıklanmasının ardından geri ödemeli öğrenim kredisi alabilirsiniz. İlerleyen bölümlerde kyk bursu nedir? ve kyk bursu nasıl alınır açıklayacağız.

  • Ziraat Bankası: Öğrencilere eğitim kredisi veren bankların başında Ziraat Bankası gelmektedir. 36 ay vadelerle, düşük faiz oranlarına sahip, üniversite, okul vb. her türlü eğitim giderleriniz için öğrenci kredisi hizmeti sunmaktadır. Ziraat Bankasından, öğrenci kredisi alabilmek için kefil ve maddi teminat garantisi istenmektedir. Detaylı bilgiyi en yakın Ziraat Bankası şubelerinden alabilirsiniz.
  • Denizbank: Öğrenciler için eğitim destek kredisi sunan Deniz bank, düşük faiz oranı ile dikkat çekmektedir. %0,99 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyor. Avantajlarından bir diğeri ise 2 bin TL’ye kadar kefil ve evrak istemiyor. 48 ay vadeli bu kredi imkânı öğrenciler için bire bir.
  • Türkiye İş Bankası: Öğrencilere direkt kredi hizmeti sunmasa da veliler için çocuklarının eğitim masraflarını karşılamalarına yönelik kredi imkanları sunmaktadır.
  • Türkiye Yapı Kredi Bankası:50 bin TL’ye kadar oldukça yüksek bir fiyata üstelik 48 ay vadeyle kredi hizmeti sunuyor.
  • Garanti Bankası: : Eğitim masraf ve harcamaları için öğrencilere çeşitli krediler sunan Garanti Bankası, %1,32’ den başlayan faiz oranları ile 25 bin TL ye kadar müşterilerine kredi sunmaktadır.

Kyk Geri Ödemeli Öğrenim Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrencilik hayatınızda sizi birçok maddi sıkıntıdan kurtaracak olan belki de kyk öğrenim kredisidir. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumunun verdiği bu kredi eğer bir bankadan öğrencilik için kredi almak istiyorsanız bu kurumdan almanız sizin için daha avantajlı olabilir. Kyk kredi ödeme ise siz üniversiteden mezun olduktan iki yıl sonraya kadar uzatılabiliyor. Bunun yanı sıra belirlenmiş taksit miktarları ile bu borcunuzu taksitlendirme imkânına da sahip olabiliyorsunuz. Bu krediyi alabilmek için öncelikle öğrenci olmanız gerekmektedir. Herhangi bir üniversitenin bölümünü kazandığınız andan itibaren kyk öğrenim kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer maddi geliriniz düşükse bu kredi aynı miktarda sizin için öğrenim bursuna da dönüşebilir. Geçtiğimiz yıl aylık 470 TL olan bu kredi yılda bir kere belirli oranlarda arttırılmaktadır. Öğrenim kredisi borcunuzu ve taksitlendirmesini e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER