Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankaların önem verdiği ilk şart kredi notu olmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları için kredi veren bankalar günümüzde nakit sıkıntısı çeken hanımlara finansal destek sağlamak için kredi ve kredi kartı desteği vererek avantajlar sunmaktadırlar. Bankaların ev hanımları için sağladığı kredi fırsatlarından yararlanmak için bazı şartlar mevcuttur. Bu şartları yerine getirebilen ev hanımları günlük masraflarının giderilmesini ve nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacak olan kredi fırsatından yararlanabilirler.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların önem verdiği ilk şart kredi notu olmaktadır. Kredi taleplerine olumlu dönüş almak isteyen hanımların kredi notlarının yüksek olması oldukça önemlidir. Kredi notu iyi durumda olan ev hanımları gelir belgesi ile yapacakları başvurulardan büyük olasılıkla olumlu sonuç almaktadırlar.

Kredi puanlarında sıkıntı yaşayan ev hanımlarından bazı kriterlere sahip olanların gelir belgesiz olarak kredi almaları mümkün olabilir. Bankanın aradığı kriterlerden bazıları şunlardır;

  • Herhangi bir gayrimenkul veya araç sahibi olan kişiler gelir belgesiz olarak ipotek yolu ile başvuru yapabilirler.
  • Ebeveynlerinin herhangi birisinden emekli maaşı alan kişilerin bu ödemeleri bankalar tarafından düzenli gelir olarak kabul görmekte ve kredi alımlarında kolaylık sağlamaktadır.
  • Kefil ile yapılan başvurularda kredi başvurularına olumlu dönüş daha fazla olmaktadır.
  • Başvuru sahiplerinin bankalar bulunan yatırım ve birikim hesapları bankalar tarafından olumlu değerlendirilmekte ve kredi alımlarında kolaylık sağlamaktadır.
  • Kira geliri olan veya evde ek iş yaparak gelir elde eden ev hanımlarının kredi alma şansları daha yüksek olmaktadır. Bankaların önem verdiği konulardan birisi sahip olunan gelirin kredi taksit tutarını karşılayacak miktarda olmasıdır.

Kredi başvurularında sıkıntı yaşamadan olumlu sonuç almak için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notunda sıkıntı yaşayan ev hanımları yukarıda maddelendirilen hususlara dikkat ederek ve bu yöntemleri deneyerek kredi başvurusu yapabilirler. Ev hanımlarına kredi fırsatı veren ve kredi başvurularınızı kabul eden bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Aktifbank
  • Şekerbank

Ziraat Bankasından Ev Hanımları İçin Kredi Fırsatı

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi fırsatı sağlayan bankalar arasında bulunmaktadır. Ziraat bankasının ev hanımları için verdiği kredi çeşidi ihtiyaç kredisi olmaktadır. Kredi başvurularında bankanın istediği evrakları tamamlayıp bankanın istediği şartları sağlayan ev hanımları bu krediden yararlanabilirler. Ziraat Bankası kredi vadeleri 48 aya kadar taksitlendirilmektedir.

Garanti Bankasından Ev Hanımları İçin Kredi Fırsatı

Garanti Bankası ev hanımlarına kredi fırsatı sağlayan bankalar arasında bulunmaktadır. Garanti Bankası tarafından istenen şartları yerine getiren ev hanımları başvurularını yaparak kredi fırsatını değerlendirebilirler. Garanti Bankasının istediği şartlar arasında önemli olanlar kefil veya ipotek şartı ve kredi puanının yüksek olması gerekmektedir.

Aktifbank’tan Ev Hanımları İçin Kredi Fırsatı

Aktifbank ev hanımlarına kredi fırsatı sunarak Internet üzerinden avantajlı olarak hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır. Ev hanımlarına sunduğu 30 bin TL ye kadar olan kredi fırsatlarından yararlanmak için başvurularınızı internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Internet üzerinden kredi ile ilgili bütün işlemlerinizi yaparak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Şekerbank’tan Ev Hanımları İçin Kredi Fırsatı

Şekerbank ev hanımlarına kredi fırsatı sunarak destek veren bankalar arasında bulunmaktadır. Ev hanımları için sağladığı kredilerde uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunan Şekerbank başvurularını şubelere giderek yapabilirsiniz. Şekerbank kredi başvurusunda bulunacak olan ev hanımlarında aradığı en önemli şart kredi puanı olmaktadır.

Kredi imkanlarından faydalanmak isteyen başvuru sahiplerini kredi puanları yüksek olmalıdır. Kredi puanları düşük olan başvuru sahiplerinden kefil veya ipotek istenmektedir. Ayrıca ek gelir beyan edebilen ev hanımlarının kredi çekmesi daha kolay olmaktadır.

YORUM EKLE