Anında İnternetten Kredi Veren Bankalar

Anında İnternetten Kredi Veren Bankalar

İnternet aracılığıyla anında kredi veren bankaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en önemli sebebi, vatandaşın bankaların kredi seçeneklerine gösterdiği yoğun ilgidir. Ekonominin güncel durumuyla ilişkili olarak vatandaşın bankaların kredi seçeneklerine başvurma oranı artmaktadır. Günlük hayatının herhangi bir alanında maddi yetersizlik yaşayan vatandaşlar, bankaların kredi imkânlarını tercih ederek gerekli harcamalarını yapmaktadır.

Bu arzın farkında olan bankalar, kredi seçeneklerini arttırarak vatandaşa talep ettiği nakit desteğini sağlamaktadır. Günlük hayatta ortaya çıkan masraflar ve harcamalar son derece hızlı bir şekilde cereyan ettiği için masrafların ödemeleri de aynı hızda yapılmalıdır. Bu senkronizasyonu sağlamak için de internetin avantajları bankalar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Artık, ihtiyacınız olan krediye ulaşmak için onlarca evrak için devlet daireleri arasında günlerce gidip gelmeniz, veya başvurular ve imzalar için muhatap olduğunuz bankanın şubelerine uğramanız gerekmemektedir. Bu fırsatlarla birlikte kredi sahip olma süresi saniyelere kadar indirgenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren onlarca banka vardır. Bu bankalar, vatandaşa çeşitli amaçlarda kullanmak için nakit kredi desteğinde bulunur. Bankaların yüzlerce farklı amaca hizmet eden kredi seçenekleri arasında kaybolanların yapması gereken ilk şey, hangi ihtiyaca binaen kredi desteğine ihtiyacı olduğuna karar vermektir. Hangi kredi türüne ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra ise sırada hangi bankayı tercih edeceğinize karar vermek yer alır. Hangi bankayı tercih edeceğinize yardımcı olmak için bu yazımız aracılığı ile anında kredi imkânı sağlayan bankaları ve ayrıntılı kredi bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

Anında İnternetten Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

Günümüzde her resmi işlemin internete taşınmasından bankalar da nasibini almıştır. Pek çok banka, kredi çekmek dâhil olmak üzere çoğu hizmetini internet üzerinden de vermektedir. İnternetten işlem yapmak, şubeye giderek yapacağınız işlemlerde yaşadığınız bekleme sürelerini ortadan kaldırdığı için kredi çekme işleminizi çok daha kolay bir hale getirir. Anında internetten kolay kredi veren bankalar başlıca şunlardır:

 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • QNB Finans Bank
 • Enpara Bank
 • ING Bank
 • Vakıf Bank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Halk Bank
 • Odea Bank

Yukarıda bahsedilen bankalar, her türlü finans hizmetini internet üzerinden verebilmektedir. Özellikle bu bankaların, internetten anında kredi imkânlarından yararlanmak için yapmanız gereken şey başvuruda bulunmaktır.

Türkiye Ekonomi Bankası İnternetten Anında Kredi Nasıl Alınır?

Türkiye Ekonomi Bankası anında kredi seçenekleri ile krediye ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir bankadır. Türkiye Ekonomi Bankası’nın internetten anında kredi imkânlarından faydalanmak için öncelikle bir Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Eğer hâlihazırda bir Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi değilseniz en yakın şubeye giderek bankanın müşterisi olmak için başvuruda bulunmalısınız. Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi olduktan sonra ise, evinizde internet üzerinden tek tıkla kredi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan alacağınız anında krediler, Türkiye Ekonomi Bankası internet sitesinde “Pratik Kredi” adıyla kullanıcıya sunulmaktadır. Pratik kredi kapsamında alacağınız kredinin üst limiti 12 500 Türk Lirası değerindedir. Almış olduğunuz bu pratik krediyi ödemek için en az 3 ay en fazla 48 ay vade seçenekleriyle ödemeniz mümkün. Türkiye Ekonomi Bankası, aldığınız krediyi ödemeniz için çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Diğer bankalara nazaran son derece az faiz oranları uygulayarak ödeme aşasında yardımcı olur. Pratik kredi kapsamında aldığınız maddi desteğe toplamda %2,79 oranında faiz uygulaması yapılır.

İnternetten yapacağınız bu kredi başvurusu sonucunda tarafınızdan bir işlem ücreti alınır. Bu işlem ücreti, Türkiye Ekonomi Bankası Pratik Kredi’den talep ettiğiniz kredi miktarının %0,5’i kadardır. Bu işlem ücreti dışında, anında kredi başvurunuz sonucunda sizden herhangi bir ödeme talep edilmez.

Halk Bankası İnternetten Anında Kredi Nasıl Alınır?

Halk Bankası, müşterilerine internet üzerinden kredi başvurularında bulunma imkânı tanıyan bankaların başında gelir. Anında kredi sahibi olmak için Halk Bankası’nı tercih ettiğiniz takdirde çok avantajlı kredilere sahip olma fırsatı yakalarsınız.

Halk Bank Hızlı Kredi adıyla vatandaşlara sunulan bu anında kredi kapsamında vatandaşlara sunulan kredi desteğinin alt sınırı 1000, üst sınırı 25 000 Türk Lirası değerindedir. Almış olduğunuz bu anında kredi desteğini, 48 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeme imkânına da sahip olursunuz. Sahip olduğunuz anında hesaba yatan krediye uygulanan faiz oranı %1,13’tür. Halk Bankası bu faiz oranları ile diğer bankalara nazaran müşterilerine çok daha kolay bir ödeme planı sunmaktadır.

Halk Bankası internet sitesini kullanarak yapabileceğiniz hızlı kredi başvurularını ayrıca SMS kullanarak da yapabilirsiniz. 3452’ye kısa mesaj atarak Halk Bankası hızlı kredi imkânlarından faydalanabilirsiniz. Hem internet sitesi hem de kısa mesaj servisi ile sağlanan bu imkânlarla birlikte Halk Bankası’ndan kolaylıkla hızlı kredi alabilirsiniz.

Vakıfbank İnternetten Anında Kredi Nasıl Alınır?

Vakıfbank’ı kullanarak internetten kredi almak, Vakıfbank müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Bu anında kredi imkânından faydalanmak için de, Vakıfbank müşterisi olmanız şartı gözetilmektedir. Eğer hâlihazırda bir Vakıfbank müşterisi değilseniz sizden talep edilen bir Vakıfbank şubesine uğrayarak gerekli evrakları teslim etmeniz ve bir Vakıfbank müşterisi olmaya başlamanızdır.

Vakıfbank’ın anında kredi fırsatlarından yararlanmak için yapacağınız başvuruyu, Vakıfbank mobil aplikasyonundan veya Vakıfbank resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Vakıfbank anında kredi kapsamında daha çok ihtiyaç kredileri vermektedir. Anında kredi sahibi olmak için Vakıfbank’ı tercih ettiğiniz takdirde alabileceğiniz anında kredi en fazla 15 000, en az 3 000 Türk Lirası değerindedir. Vakıfbank, anında kredi için kendisini tercih eden müşterilerine maksimum 36 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Ödeme noktasında sağlanan kolaylıklar bunlarla da sınırlı değildir. Vakıfbank internet sitesi üzerinden yapacağınız kredi başvuruları için almak istediğiniz kredi miktarına %2,49 oranında faiz uygulanır.

Vakıfbank internet sitesinde veya Vakıfbank mobil uygulamasında bulunan anında kredi formunu doldurup gönder tuşuna bastığınızda kredi başvurunuz tamamlanmış olur. Başvurunuz banka tarafından değerlendirilir ve çok kısa bir sürede geri dönüş yapılır. Bu sayede dakikalar içinde talep ettiğiniz kredi, Vakıfbank’ta bulunan banka hesabınıza yatırılmış olur. Hesabınıza yatırılan bu anında kredi için, işlem ücreti alınır. Alınan işlem ücretinin miktarı, hesabınıza yatırılan kredi tutarının %0,5’ ine tekabül eder. İşlem ücreti dışında internetten anında kredi için başvuruda bulunmak ücretsiz bir işlemdir.

Bahsi geçen bankalar dışında pek çok bankanın bu alanda hizmetleri bulunmaktadır. Anında kredi fırsatından yararlanmak için bankaların kredi imkânlarına dair detaylı bilgi edinmenizde fayda var. Bu bilgileri edinmek için her bankanın internet sitesine bakabileceğiniz gibi, bankaların iletişim numaralarından arayarak görevlilerle de görüşebilirsiniz.

Günlük hayatta karşılaştığınız ani masraflar için internetteki anında kredi fırsatlarını değerlendirerek hızlı çözümler sağlayabilirsiniz. Anında kredi seçenekleri ile kredi temin etme sürecinde vakit kaybetmezsiniz. Bankaların anında kredi hizmeti ile amaçladığı özellik de, masraflarınızı en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde halletmenizdir. Bu nedenle, müşterisi olduğunuz bankanın şubesine kadar gitmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olan kredi miktarını temin edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER