Anında İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Anında İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Anında ihtiyaç kredisi sahibi olmak, sanıldığının aksine son derece kolaydır. Günümüzde pek çok insan günlük hayatta yaşadığı maddi yetersizlikler nedeniyle ihtiyaç kredisine başvuruyor. İhtiyaç kredisini, günlük hayatta paraya ihtiyaç duyduğunuz her alan için kullanabilirsiniz. Kullanım alanının bu kadar fazla olması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bütün bankalar, ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilere sunduğu avantajları yarıştırmaya başladı. Bu noktada vatandaşlar, kendisi için en uygun bankanın ihtiyaç kredisini belirlemek ve bu bankayla irtibat kurmak durumunda.

Konu ihtiyaç kredisi olduğunda piyasa bu kadar hareketli ve bankalar bu kadar aktifken sık sık faiz oranları ve kredi tutarları değişmeye başladı. Uzunca bir süre, şubeye giderek temin edilen bu tür ihtiyaç kredileri ile vatandaşın ihtiyaçları giderilirken, kredi sahibi olmada yeni bir dönem başladı.

İhtiyaç kredisi temin etmedeki bu yeni dönemde, hayatımızı kolaylaştıran ve bu konuda köklü değişiklikler yapan internetin payı büyük. İnternetin hayatımızın her alanını domine etmeye başlaması, kredi için şubelere gitme zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Devlet dairelerine gidilmeyi gerektiren çoğu iş artık saniyeler içinde internet üzerinden yapılabilir hale geldi. Bu kolaylıktan nasibi alan bankalar, ihtiyaç kredisini internet üzerinden yürüttüğü uygulamalar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmayı hedefliyor. İnternet aracılığı ile sahip olabileceğiniz bu ihtiyaç kredisi için herhangi bir bekleme süresi bulunmuyor. Bu nedenle, yalnızca saniyeler içinde ihtiyacınız olan krediye ulaşabiliyorsunuz. Anında ihtiyaç kredisine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak ve en doğru kararları verebilmek için yazımızı okumaya devam edin.

Anında İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların çoğu bu anında ihtiyaç kredisi hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Bankaların verdiği anında ihtiyaç kredisinin, aynı bankanın şubelerine giderek aldığınız ihtiyaç kredilerine göre hiçbir dezavantajı yoktur. Bu nedenle internet üzerinden anında ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak hakkında endişeleri olan kullanıcılar varsa endişe etmelerine gerek yok. Anında krediye ihtiyacınız olduğuna başvurabileceğiniz bankalar sırasıyla şunlardır:

 • Garanti Bankası
 • Vakıf Bank
 • İş Bankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank
 • Enpara Bankası
 • QNB Finans Bank
 • Türkiye Ekonomi Bankası

QNB Finans Bank Anında İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

QNB Finans Bank anında ihtiyaç kredisi, bünyesinde pek çok avantajı bulunduran bir kredi çeşididir. Hâlihazırda bir QNB Finans Bank müşterisi olmasanız bile kolaylıkla alabileceğiniz bu anında ihtiyaç kredisine dair bilmeniz gereken özelliklerden ilki, düşük faiz oranlarıdır.

QNB ile anında ihtiyaç kredisi kapsamında alabileceğiniz kredinin tutarı en fazla 10 000 Türk Lirası olabilmektedir. Aldığınız anında ihtiyaç kredini ödemek için uygulanan vade süresi en az 2 ay, en fazla 48 aydır.

Anında ihtiyaç kredisi sahibi olmak için QNB Finans Bank’ı tercih ettiğinizde, aldığınız ihtiyaç kredisine %2,02’dir. QNB Finans Bank’tan ne kadar ihtiyaç kredisi alacağınızı bilmiyorsanız yapmanız gereken son derece basit. QNB Finans Bank internet sitesinden bu hesaplama için yardım alabilirsiniz. Bunun dışında, anında ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak için yine QNB Finans Bank resmi internet sitesini kullanmanız gerekmektedir.

Siteye giriş yaptıktan sonra, anında ihtiyaç kredisi başvuruları bölümünde yer alan formu doldurup göndererek işlemi sonlandırabilirsiniz. Gönderdiğiniz başvuru formu hemen değerlendirilir ve gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde anında hesabınıza krediniz yatırılır. QNB Finans Bank ile anında ihtiyaç kredisine sahip olmak işte bu kadar kolaydır.

Akbank Anında İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Akbank, anında ihtiyaç kredisi temin etme anlamında son derece uzun zamandır hizmet veren bankalardan biridir. Akbank’ın, anında hesaba yatan krediler için kurulan “Akbank Direkt” adında bir uygulaması mevcuttur. İhtiyacınız olan tüm anında krediler için Akbank Direkt internet sitesini veyahut Akbank Direkt mobil uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.

Akbank direkt aracılığı ile sahip olabileceğiniz ihtiyaç kredisinin hesaplamalarını yapmak da son derece kolaydır. Bu uygulama ile erişebileceğiniz kredi bilgilerini kullanarak gerekli hesaplamaları yapabilirsiniz. Ancak henüz ihtiyacınız olan kredi miktarını bilmiyorsanız bu konu için de Akbank Direkt internet sitesinden yardım alabilirsiniz.

Akbank Direkt aracılığı ile alabileceğiniz maksimum anında ihtiyaç kredisi miktarı 30 000 Türk Lirası’dır. Aldığınız bu anında ihtiyaç kredisini ödemek istediğinizde ise 48 aya varan vade seçeneklerine sahip olursunuz. Bu kredi miktarına uygulanacak faiz oranı sabit olup, %2,95 oranındadır.

Akbank Direkt ’in anında hesaba yatan ihtiyaç kredisi avantajlarından faydalanmak için hâlihazırda bir Akbank müşterisi olmak gerekmektedir. Yalnızca Akbank müşterileri, imzasız ve belgesiz anında kredi fırsatından yararlanabilir. Akbank müşterisi olmayan vatandaşların bu ayrıcalıklardan yararlanması için öncelikle:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı,
 • Günceli gelirinizi kanıtlayan bir belge,
 • Adres gösteren bir belge,
 • Eğer özel sektörde çalışıyorsanız SGK hizmet dökümü belgesi

İle Akbank şubelerine başvurarak Akbank müşterisi olmaları gerekmektedir. Bu adımdan sonra istediğiniz gibi anında hesaba yatan kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Akbank Direkt’ i kullanarak yaptığınız anında ihtiyaç kredisi işlemi sonucunda hesabınızdan 5,25 Türk Lirası değerinde bir işlem ücreti alınır.

ING Bank Anında İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

ING Bank’ın anında kredi ihtiyaçları için geliştirdiği yöntemler diğer bankaların anında kredi uygulamalarından biraz farklıdır. ING Bank’ın, anında hesaba yatan kredi ihtiyaçları için kullanıma sunulan e- Kredi adını taşıyan bir uygulaması bulunuyor. ING Bank internet sitesi üzerinden erişebileceğiniz e- Kredi’yi her türlü anında kredi ihtiyacınız için kullanabilirsiniz.

E- Kredi özelliği ile ister internet üzerinden ister telefon bankacılığı aracılığı ile dakikalar içinde ihtiyaç kredisi edinebilirsiniz. ING Bank tarafından sunulan bu anında ihtiyaç kredisi sonucunda, talep ettiğiniz ihtiyaç kredisi miktarının %0,5’i oranında bir işlem ücreti alınır.

ING Bank anında hesaba yatan ihtiyaç kredisi adı altında alacağınız kredi miktarı en az 1 500, en fazla 50 000 Türk Lirası olabilir. Bu aralıkta alacağınız kredi miktarını ödemek için 36 aya varan vade seçenekleriniz bulunmaktadır. Aldığınız ihtiyaç kredisini ödeme aşamasıyla ilgili endişeleri olan kullanıcılar rahat olabilir, kredi tutarına uygulanan faiz oranı yalnızca %2,59’dur.

Eğer anında hesaba yatan ihtiyaç kredilerinden faydalanmak istiyorsanız, diğer tüm bankaların bu alanlardaki hizmetlerini takip etmeniz gerekmektedir. tüm bankaların faiz oranlarını ve vade seçeneklerini karşılaştırarak sizin için en uygun bankaya karar verebilirsiniz.

Bunun dışında bilmeniz gereken bir diğer husus, anında hesaba yatan kredi başvurularının kredi notunu etkilediğidir. Bu hizmet için herhangi bir bankaya başvurduğunuzda olumsuz bir geri dönüş alırsanız, banka tarafından belirlenen kredi notunuz düşer. Bu nedenle, red cevabı aldığınız bankalara aynı taleple defalarca başvuruda bulunmanız sizin zararınıza olacaktır. Kredi notunuz, daha sonraki kredi işlemleriniz için önem arz eden bir olgudur. Düşük bir kredi notu ile hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Bu nedenle kredi notunuzun düşmemesine ve art arda aynı bankaya başvuru yapmamaya özen gösteriniz. Eğer anında kredi başvurunuzdan olumsuz bir geri dönüş aldıysanız, ilgili bankanın şubesine giderek şansınızı bir de oaradan tekrar deneyebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER