900 Puana Kredi Veren Bankalar

900 Puana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan 900 puan ile kredi almak bazı şartlar sağlandığında mümkün olmaktadır. Günümüzde bankaların kredi başvuruları değerlendirmelerinde en çok önem verdiği kriter kredi notudur. Ancak bazı bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi verebilmektedir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 yılında kredi notundan sonra gelir belgesini incelemektedir. Aylık geliriniz krediyi rahatlıkla karşılıyorsa, kredi notunu düşük olsa dahi kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuz düşükse ve acil nakit ihtiyacınız varsa şu yöntemlerle de kredi çekebilmeniz mümkündür;

 • Teminat göstererek çok daha kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Üzerinize kayıtlı araç, gayrimenkul gibi mallarınızı teminat olarak gösterebilirsiniz.
 • Kefil göstererek, kredi alma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz. Kredi notu ve geliri yüksek bir kişi size kefil olursa, kredi alma şansınız yükselecektir.
 • Gelir belgenizin yetersiz olduğunu düşündüğünüz durumlarda, ek gelir belgesi sunmak kredi alma ihtimalinizi yükseltecektir. Ek gelir belgesi olarak kira gelirinizi, ek iş geliriniz ya da anne ya da babanızdan kalan emekli maaşı gibi gelirlerinizi gösterebilirsiniz.

Kredi puanınıza göre farklı risk gruplarına dahil olursunuz. Bankalar kredi başvurunuzu değerlendirirken bu risk gruplarına göre inceleme yapmakta ve ek belge talep etmektedir. Kredi puanı riski grupları şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • 0 ila 699 arasında kredi puanı risk grubu: En Riskli
 • 700 ila 1099 arasında kredi puanı risk grubu: Orta Riskli
 • 1100 ila 1499 arasında kredi puanı risk grubu: Az Riskli
 • 1500 ila 1699 arasında kredi puanı risk grubu: İyi
 • 1700 ila 1900 arasında kredi puanı risk grubu: Çok İyi

Kredi Puanını Oluşturan Kriterler Hangileridir, Nasıl Yükseltilir?

Kredi başvurularında bankaların dikkat ettiği en önemli husus, başvuru sahiplerinin kredi puan durumları olmaktadır. Günlük hayatın vazgeçilmezleri haline gelen kredi ve kredi kartı sahibi olmak kişiler için oldukça önemlidir. Kredi kartı sahibi olmak ve bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notlarını yüksek tutmaya özen göstermeleri, finansal hayatlarına riske girecekleri durumlardan uzak durmaları önemlidir.

Kredi notuna etki eden faktörler oldukça fazla sayıda olmaktadır. Kapsamlı algoritmalar ile hesaplanan findeks kredi notlarının, etkilenmesine sebep olan en etkin nedenler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kredi kartları borçlarının sıfırlanması veya en aza indirilmesi önemlidir. Ayrıca uzun süre kredi kartlarınızın sadece asgari tutarını ödemeniz sorun yaratmaktadır. Kredi kartı ödemelerinde sıkıntı yaşamamak için harcamalarınızı kontrollü yaparak borç tutarınızın tamamını ödemeniz önemli olmaktadır.
 • Bankaların önem verdiği kriterler arasında kredi ve kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılması bulunmaktadır. Bankalar ödemelerini düzenli yapan müşterilerine yeni kredi verirken daha pozitif bakarlar. Düzenli finansal hayatı olan kişilerin kredi puanları olumlu etkilenmektedir.
 • İhtiyacı olmadan kredi başvurusu yapılmaması gerekir. Bilinmesi gereken önemli hususlardan biriside borç olan her paranın kişilerin kredi notunu olumsuz etkilediğidir. Kredi başvurusu yaparken kriterleri iyice inceleyerek tek bir bankaya kredi başvurusu yapılmalı, deneme amaçlı fazla sayıda başvuru yapılmamalıdır.
 • Kredi kartı limitlerini yüksek olması kredi notlarına etki etmez bu nedenle limit tutarlarının ihtiyaç kadar olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Limitinizin yüksek olmasının kredi puanınızla olumlu veya olumsuz ilgisi yoktur. Bu hususa dikkat ederek ihtiyacınızdan fazla limit artışı talep etmeyiniz.
 • Finansal hayatları istikrarlı olan kişilerin kredi puanları olumlu etkilenmektedir. Fatura ödemelerini geciktirmeden zamanında yapan ve para hareketleri ile ilgili konuları takip eren kişilerin kredi puanları olumlu olarak etkilenmektedir.
 • Tek bir ihtiyacınız için yapacağınız birkaç kredi başvurusu kredi puanlarınıza olumsuz olarak yansımaktadır.
 • En az ayda bir kere risk raporu alınması ve risk raporunun düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Finansal performansını kontrol eden kişiler bu sayede tüm bankalardaki ürünlerini ve gelişmelerini görebilirler.

Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bazı bankalar, kredi notu ve risk grubuna göre özel kredi teklifleri sunabilmektedir. Kredi notu düşük olanlar için de kredi veren bu bankalar, faiz oranı ve geri ödeme seçeneklerini kredi notunun durumuna göre oluşturmaktadır. Kredi notuna göre kredi veren bankalar, kredi notu düşük olan kişilere normalden daha yüksek faiz oranlarıyla ve daha düşük limitlerde kredi vermektedir.

Acil nakit ihtiyaçlarınızda bu koşullarda kredi kullanabilirsiniz. Acil olmayan ihtiyaçlarınız için 900 kredi puanınızı yükseltme yollarına gitmek ve daha sonra kredi başvurusunda bulunmak sizin adınıza daha faydalı olacaktır. Kredi notunuz yükseldikçe çok daha uygun faiz oranlarından, daha yüksek limitlerden ve daha esnek geri ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Kredi notuna göre kredi veren bankalardan bazıları şu şekildedir;

 • Ziraat Bankası: Türkiye’de faaliyet gösteren üç kamu bankasından biri olan Ziraat Bankası, kredi notuna göre özel kredi teklifleri sunabilmektedir. Bunun için kredi başvurunuzu şubelere giderek yapmanızda fayda vardır.

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi seçeneğinde, banka sizden ek teminat isteyebilmektedir. Yeterli bir gelir belgeniz bulunuyorsa, ek teminata gerek kalmadan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • Burgan Bank: Kredi notuna ve gelir belgesine göre farklı kredi limiti ve faiz oranlarında teklifler sunmaktadır. Bunun yanı sıra bankanın müşteri olanlar ve yeni müşteri olanlar için de özel ihtiyaç kredisi seçenekleri sunulmaktadır. 40 bin TL’ye kadar ihtiyaçlarınız için, 48 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
 • TEB: TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) kredi notunuza göre özel kredi faiz oranları sunmaktadır. 48 aya varan vade seçenekleriyle, ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi notunuza göre farklı limitlerde ve faiz oranlarında kredi alabilme imkânınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 3 ay erteleme fırsatına da sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0850 200 0 666 çağrı merkezini arayabilir ya da TEB şubelerine gidebilirsiniz.

 • Halkbank: Kamu bankası olan Halkbank, son 6 ay boyunca sigortası düzenli olan yatan kişiler için kredi notu düşük olsa dahi kredi seçeneği sunmaktadır. Kredi notunuzun durumuna göre faiz oranları ve kredi limitleri değişmektedir. Gerekli durumlarda banka sizden ek teminat isteyebilmektedir.
 • Vakıfbank: Düzenli bir geliriniz varsa, krediniz notunuz düşük olsa dahi Vakıfbank ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Kredi notunuza göre faiz oranı sunan Vakıfbank, kredi şartlarını kişiye özel oluşturabilmektedir. Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar arasında yer alan Vakıfbank kredi başvurunuz için şubelere gidebilirsiniz.

900 Kredi Puanına Aktifbank N Kolay İhtiyaç Kredisi

Aktifbank tarafından sunulan N Kolay ihtiyaç kredisine 900 kredi puanıyla başvurabilirsiniz. ‘Kredi puanınızı dert etmeyin!’ sloganına sahip olan Aktifbank, 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. 48 aya varan vade seçenekleriyle kredi başvurunuzu www.nkolaykredi.com.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Şubeye gitmenize gerek kalmadan, hızlı bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Online olarak sözleşmeleri doldurduktan sonra paranız 5 dakika içerisinde hesabınıza geçmektedir. Hafta sonu fark etmeden acil ihtiyaçlarınız için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aktifbank müşterisi değilseniz, başvurunuzdan sonra 7 ila 10 iş günü içerisinde kurye sizi ziyaret edecektir. Kurye ziyaretinin olduğu aynı gün paranız hesabınıza yatmaktadır. Kredi puanınızın durumu fark etmeden kredi alabileceğiniz Aktifbank, acil ihtiyaçlarınız için uygun çözümler sunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER