1100 Puana Kredi Veren Bankalar

1100 Puana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan 1100 puana kredi almak isteyen müşteriler kredi notu sınıflandırmasında az riskli gruba girmektedirler. Müşterisi olunan bankadan veya findeks ile kredi notunuzu öğrenebilir ve hangi risk gurubunda olduğunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 1100 puanına sahip olan kişiler az riskli grupta ye alırlar ve bu nedenle kredi başvurularına olumlu sonuç almaları oldukça yüksek olmaktadır.

1100 kredi puanı bulunan kişilerin ödemelerine dikkat ederek puanlarını düşürmemeleri gerekir. Kredi notu sınıflandırmasında az riskli gurupta yer alan 1100 puan, değerlerini düşüren kişilerin kredi notları daha fazla riske girer ve kredi almak konusunda zorluk yaşayabilirler. 1100 puan değerini daha fazla riske atmamak için yapılacak olan; kredi ve kredi kartı ödemeleri gecikmelerin yaşanmamasına özen gösterilerek zamanında ödeme yapılmasıdır.

1100 puana kredi veren bankalar vardır fakat az riskli guruba giren puana sahip olan müşterilere kredi veren bankalar genellikle kefil istemektedirler. Az riskli puan ile kefilsiz kredi alınmasında zorluk yaşanılabilir.

Kredi notu düşük olan kişilerin başvurularında banka gelir belgesi istemektedir. Gelir belgesi ile birlikte bankaya verilen ek gelir belgeleri ve sağlanan ek gelirler beyan edilerek kredi alımları kolaylaştırılabilir. Başvuru sahiplerinin bankaya vereceği üzerine kayıtlı gayrimenkul ipoteği ve göstereceği kefil ile kredi alımlarından olumlu dönüş almaları daha kolay olmaktadır.

Kredi Notu Risk Grupları Hangileridir?

Kredi notu bankalarda bulunan mevcut borçlarınızdan, ödeme alışkanlarınızdan ve toplam borç tutarınızdan oluşan bir puandır. Kredi puan tablosu 2018 oranlarının risk grupları ve bu gruplarda bulunan kişilerin kredi çekebilme durumları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kredi notu 0 ila 799 olan kişiler en kötü risk gurubunda yer alırlar. Bu puana sahip kişiler kredi alamazlar.
 • Kredi notu 800 ila 1099 olan kişiler orta risk gurubunda yer alırlar. Bu puan sahipleri bankanın istediği şartları yerine getirerek kredi alabilirler.
 • Kredi notu 1100 ila 1499 olan kişiler normal veya az riskli guruba girerler.  Bu puana sahip olan kişilere gelir belgelerine göre kredi verilebilir.
 • Kredi notu 1500 ila 1700 olan kişilerin kredi puanları iyi risk gurubuna girer. Bu puana sahip olan kişilerin kredi alma ihtimalleri oldukça yüksek olmaktadır.
 • Kredi notu 1700 ila 1900 olan kişilerin risk durumu süper olmaktadır. Bu puana sahip kişilerin kredi alma ihtimalleri çok yüksektir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi almak için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Bankalar kredi talebinde bulunan kişilerin öncelikle kredi notlarına bakarlar. Kredi başvurularına olumlu sonuç almak isteyen kişilerin kredi puanlarını düşürmemeye özen göstermesi gerekir. Kişiler, kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notlarını yükselterek olumlu sonuç alabilirler. Kredi notu sürekli güncellenen ve hareketli bir yapıya sahiptir. Her ay ödemeleriniz gerçekleştiğinde kredi notunuzda anlık olarak değişmektedir.

Peki kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi ve kredi kartı ödemelerinin düzenli olarak yapılması kredi puanlarını olumlu yönde etkilemektedir. Kredi kartı ödemelerinde uzun süre asgari tutarların ödenmesi kredi puanlarına olumsuz olarak yansımaktadır. Kredi notunuzu yükseltebileceğiniz bazı teknikler şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Birden fazla bankada borcunuz bulunuyorsa bunu tek bankaya indirmeniz gerekmektedir.
 • Ödemelerinizi düzenli şekilde yapmalı ve mümkünse son ödeme tarihinden önce ödemelisiniz.
 • Birden fazla kredi kartınız var ise, sayısını bire düşürün.
 • İhtiyacınız olmadığı sürece kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmayın.
 • Banka hesabınızdan ya da kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı verin.
 • Banka hesabınız ya da kredi kartınızı aktif olarak kullanın.
 • Çok yüksek limitli kredileriniz varsa erken kapatmayı deneyin.
 • Kredi kartı ödemelerinizde sadece asgari ücreti ödüyorsanız, ödeme miktarınızı toplam borca kadar yükseltin. Mümkünse borcunuzu sıfırlayın.
 • Kredi kartınızdan yüksek miktarda harcamalar yapmamaya dikkat edin.
 • Bir süre nakit avans ya da taksitli nakit avans kullanmamaya özen gösterin.
 • Banka hesabınızda ki para giriş çıkışını hareketlendirin.

 Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

1500 kredi puanı ve üzerine neredeyse tüm bankalar kredi verebilmektedir. 1100 kredi puanı tam sınırda yer alan bir puan olarak, %50 kredi onayı ihtimali bulunmaktadır. 1100 kredi puanına sahip olduğunuzda yüksek bir geliriniz varsa bu oran yükselecektir. Bunun yanı sıra teminat ya da kefil göstermekte oranı yükseltebilmektedir. 1100 kredi notu ile kredi alabileceğiniz bankalar şu şekildedir;

 • ING Bank: Kredi notuna göre faiz oranı ve limit seçenekleri sunan ING Bank, orta risk gurubu için kredi seçeneği sunmaktadır. 5 bin TL üzeri nakit ihtiyaçlarınızda %2,59’dan başlayan faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. 36 aya varan vade seçenekleriyle ihtiyaç kredisi başvurunuzu şubelerden ya da online olarak yapabilirsiniz.

ING Bank ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilmeniz için;

   • 18 yaşını doldurmuş olmanız,
   • Yeterli bir gelir düzeyine sahip olmanız,
   • Haciz kaydının bulunmaması,
   • Geçerli bir kimlik belgesine sahip olmanız gerekmektedir.
 • Burgan Bank: Kredi notuna özel olarak ihtiyaç kredisi sunan Burgan Bank, 40 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. 48 aya varan vade seçenekleriyle kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. %2,53’ten başlayan faiz oranları, kredi notunun durumuna göre yükselmektedir.
 • QNB Finansbank: Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar arasında yer alan Finansbank, teminat göstermeniz durumunda çok daha yüksek limitlerde kredi seçeneği sunmaktadır. 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için başvuruda bulunabilir ve 3 ay erteleme fırsatlarında da faydalanabilirsiniz. %2,59’dan başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurunuz için gerekli evraklar şu şekildedir;
   • Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport)
   • İkametgâh Belgesi
   • Gelir Belgesi
 • Enpara.com: Enpara bir dijital banka olarak, masrafsız kredi seçenekleri sunmaktadır. Enpara.com ’da tüm işlemler online olarak yapıldığı için hızlı bir şekilde kredinizi alma imkânı bulunmaktadır. Düzenli ve yeterli bir geliriniz varsa ve 1100 kredi puanına sahipseniz Enpara ihtiyaç kredisi alma olasılığınız yüksek olabilmektedir.

50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için 48 aya varan vadelerle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için Enpara müşteri olmanız gerekmektedir. www.qnbfinansbank.enpara.com adresine giriş yaparak, kredi ya da müşteri başvurunuzu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Aktifbank: N Kolay ihtiyaç kredisi seçeneğinde kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekebilme imkânınız bulunmaktadır. Kredi notuna bakmayan bankalar arasında yer alan Aktifbank ile acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi işlemlerinizi online olarak tamamlayabileceğiniz www.nkolaykredi.com.tr adresinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Aktifbank müşteriyseniz ya da Passolig banka kartınız varsa kredi tutarınız 5 dakika içerisinde hesabınıza geçecektir.

Aktifbank müşterisi değilseniz; başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra 7 ila 10 iş günü içerisinde kurye adresinize gelecektir. Kurye adresine geldiği gün paranız hesabınıza anında yatırılmaktadır. N Kolay kredi seçeneğinde sigorta zorunlu değildir. Sigortalı olarak tercih ederseniz sigorta ücreti ve kredi tahsis ücreti kesildikten sonra kalan tutar hesabınıza yatırılacaktır. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarınızın binde 5’i olarak hesaplanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için 0850 724 30 50 çağrı merkezini arayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER