1000 Puana Kredi Veren Bankalar

1000 Puana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan 1000 puanla kredi almak ve acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için başvuruda bulunabileceğiniz bazı bankalar bulunmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren birçok banka, kredi notu düşük olan kişilere kredi vermemektedir. Kredi notundan sonra gelir belgesinin önemli bir kriter olduğu kredi başvurularında, kredi ödemelerini rahatlıkla yapabileceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir.

Bazı durumlarda bankalar, gelir belgenizi de yetersiz bulabilmektedir. Bunun sebebi kredi notunuzun düşük olmasıyla banka tarafından güvenilmez kabul edilmenizdir. Kredi notunuz düşükken kredi alabilmeniz için;

 • Ek teminat göstermeniz,
 • Kefil göstermeniz,
 • Ek gelir belgesi sunmanız gerekmektedir.

Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim? Sorusunun yanıtı bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Bazı bankalar kredi notu orta riskli olsa dahi kredi vermemektedir. Bazı bankalar kredi notu konusunda daha çok alternatife sahip teklifler sunabilmektedir.

Kredi Puanı Nedir, Puan Tablosu Risk Grupları Hangileridir?

Kredi puanınız; bankalardan almış olduğunuz bireysel özellikli tüm kredili ürünleri kapsayan bir puandır. Bankalarla olan çalışmalarınız, ödeme düzeniniz gibi kriterlere göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır. Kredi puanı sürekli güncellenen ve hareketli bir yapıya sahiptir. Kredi puanını oluşturan hesaplama kriterleri şu şekildedir;

 • Bankalardan kullandığınız kredili ürünleri geri ödeme alışkanlığınız %35’lik orana sahiptir.
 • Bankalarda bulunan mevcut hesaplarınız ve borç durumunuz %35’lik kısmı oluşturmaktadır.
 • Yeni aldığınız kredi ya da kredi kartı %11’lik kısmı oluşturmaktadır.
 • Kredi kullanım yoğunluğu ve çalıştığınız banka sayısı %10’luk kısmı oluşturmaktadır.
 • Diğer unsurlar ise kalan %9’luk oranı etkilemektedir.

Kredi puan tablosu, kredi puanınıza göre farklı risk gruplarına dahil olduğunuzu göstermektedir. Kredi puan tablosu ve risk grupları şu şekildedir;

 • 0-699 arası puanın risk grubu ‘En Riskli’ olarak adlandırılmaktadır.
 • 700- 1099 arası puanın risk grubu ‘Orta Riskli’ olarak adlandırılmaktadır.
 • 1100-1499 arası puanın risk grubu ‘Az Riskli’ olarak adlandırılmaktadır.
 • 1500-1699 arası puanın risk gurubu ‘İyi’ olarak adlandırılmaktadır.
 • 1700-1900 arası puanın risk grubu ‘Çok İyi’ olarak adlandırılmaktadır.

Orta Riskli Grubunda Yer Alan Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar için çok fazla seçenek bulunmamakla birlikte ek teminat, gelir belgesi ya da kefil göstermek gibi seçeneklerle şansınızı yükseltebilirsiniz. Orta riskli kredi notuna sahip kişilere kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • Aktifbank: Orta riskli kredi notuna sahipseniz en uygun krediyi alabileceğiniz banka seçeneği Aktifbank ’tır. N Kolay ihtiyaç kredisi başvurunuzu kolaylıkla yapabilir ve kredini notunuzu dert etmeden ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. En fazla 36 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Şubeye gitmenize gerek kalmadan tüm işlemlerinizi online olarak tamamlamanız mümkündür. %2,29’dan başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Fibabanka: 30 bin TL’ye kadar ihtiyaçlarınız için Fibabanka başvuruda bulunabilirsiniz. %2,49’dan başlayan faiz oranları ile kredi notunuz düşük olsa dahi kredi çekebilirsiniz. Başvuru için Fibabanka şubelerine gidebilir ya da www.fibabanka.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • Odeabank: Yeni bankalardan biri olarak, kredi verme konusunda alternatif sunan bankalardan biridir. 36 aya varan vade seçenekleri ve %3,45’den başlayan faiz oranlarıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru için Odeabank şubelerine gidebilir, 444 8 444 çağrı merkezini arayabilir ya da www.odeabank.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teminat Göstererek En Kolay Kredi Alabileceğiniz Bankalar

Kredi notunuz 1000 ise, teminat göstererek bazı bankalardan çok daha kolay kredi alabilirsiniz. Teminat ile kolayca kredi alabileceğiniz bankalar;

 • Garanti Bankası: Teminat göstererek Garanti Bankası ihtiyaç kredinizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. 100 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için 48 aya varan vade seçenekleriyle kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Nüfus cüzdanı ve gelir belgenizle başvurunuzu yapabilirsiniz. Teminat olarak sahip olduğunuz gayrimenkul ya da araç gibi malları gösterebilirsiniz.
 • QNB Finansbank: Teminat göstererek 50 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurunuzu gelir belgeniz ile yapabilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğu durumlarda teminat göstererek, uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.
 • Akbank: Akbank ihtiyaç kredisi başvurunuzda teminat olarak konut ya da işyeri ipoteği alınmaktadır. Bunun yanı sıra gelirinizi belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Kredi notunuz düşük ise bu yolla kolayca kredi alabilirsiniz. Bu krediden faydalanabilmeniz için kredi taksit tutarınızın, hale halkının gelir toplamının %50’sini geçmemelidir. Kredi notunuz düşük ise ipotek yolu ile Akbank’tan kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notunun Durumuna Göre Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bazı bankalar, kredi notu düşük olan kişilere kredi fırsatı sunabilmek ve kredi notu yüksek olan müşterilerine avantajlar sağlayabilmek için özel kredi teklifleri sunmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, kredi notunun durumuna göre faiz oranı ve kredi limiti belirlemektedir. Kredi notunuzun düşük olduğu durumlarda daha düşük limitlerden ve daha yüksek faiz oranlarından faydalanabileceğinizi unutmayın. Bu bankalardan bazıları şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • TEB: Türkiye Ekonomi Bankası kredi notunun durumuna göre kredi seçeneği sunan bankalar arasında yer almaktadır. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse; 1850 kredi notuna sahip olan bir kişinin faydalanabileceği faiz oranı %2,55 iken, 1450 kredi puanına sahip olan bir kişinin faydalanabileceği faiz oranı %2,87’dir. Kredi notu düştükçe faiz oranı da aynı oranda yükseliş göstermektedir.
 • ING Bank: 48 aya varan vade seçenekleri sunulan farklı ihtiyaç kredileri için faiz oranları kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. %2,59’dan başlayan faiz oranları sunan ING Bank, orta risk grubunda yer alan kişilerin kredi başvurularını değerlendirmektedir. Gerekli durumlarda ek teminat talep ederek, kredi başvurularını genelde olumlu sonuçlandırmaya çalışmaktadır.
 • Ziraat Bankası: Sicil affını destekleyen kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası, düşük kredi notuna göre faiz oranı sunarak kredi kullandırabilmektedir. Gerekli gördüğü durumlarda ek teminat talep ederek, kredi başvurularınızı değerlendirmektedir.
 • Vakıfbank: Kredi notu düşük olan kişilerin kredi başvurularını değerlendiren Vakıfbank, kişiye özel faiz oranı ve limit seçenekleri sunmaktadır. Kefil ya da teminat göstererek kredi limitinizi yükseltmeyi deneyebilirsiniz.
 • Halkbank: 48 aya varan vade seçenekleri ve %2,39’dan başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi seçenekleri sunan Halkbank, kredi notuna göre faiz oranı belirleyen bankalar arasındadır. Halkbank şubelerine giderek ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Kredi Başvurularını Nasıl Yapmalıdır?

Kredi notu düşük olan kişiler, kredi başvurularını online olarak yaptığında sistem otomatik olarak başvuruyu olumsuz değerlendirecektir. Kredi notunuz 1000 olduğunda, orta riskli grubunda yer alırsınız ve sistem sizi notunuzun düşüklüğünden dolayı riskli görür. Kredi notu düşük olanlara kredi veren banklar haricinde tüm bankalara olan başvurularınızı şube aracılıyla yapmanız, kredi alabilme ihtimalinizi yükseltecektir.

Şubelere uğrayarak, müşteri temsilcileri ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Müşteri temsilcisi size kredi çekebileceğiniz yöntemlerle ilgili yardımcı olacaktır. Kredi notunuz düşük olsa dahi gelir belgenizle kredi alabilme ihtimaliniz çok daha yüksektir. Çünkü kredi kullandırma şartları bankadan bankaya değiştiği gibi, banka şubeleri arasında da değişiklik gösterebilmektedir. Online olarak ya da SMS ile yapacağınız başvurular ön onay olarak değerlendirilmektedir. Ön onayınızın olumsuz olması, şubelerde kredi çekmeyi denerken de sizin için sorun yaratacaktır. Çalışmak istediğiniz bankanın şubesi ile görüşmek, kredi çekme olasılığınızı yükseltecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER