KOSGEB Solidworks Desteği Nedir?

KOSGEB Solidworks Desteği Nedir?

KOSGEB Solidworks Desteği Nedir? KOSGEB Solidworks Desteği; birçok girişimci ve KOBİ yetkilileri için KOSGEB tarafından sağlanıyor. Aslında birçok girişimci için KOSGEB Solidworks desteği en fazla araştırılan ve merak edilen konulardan birisidir. Genel anlamda Solidworks, bir yazılım çeşididir. Windows desteği ile kullanılır ve kullanan kişilerin kolayca tasarımlarını yapmalarına olanak sağlar. Özellikle 3 boyutlu çizimlerde etkindir ve her çeşit ürün tasarımı için rahat ve hızlı bir şekilde kullanımı mevcuttur. Solidworks ile;

  • Ölçüsü olan 3 boyutlu tasarımlar yapılabilir.
  • Programın içeriği gereği kullanımı başka programlarla uyumlu olduğu için birçok program üzerinde kullanılabilir.
  • Çizimler üzerinden teknik verilerin alınması mümkün hale gelir.
  • Ayrı olarak yapılan çalışmalar programın modülü sayesinde bir araya toplanıp birlikte çalışma imkânı sağlar.
  • Animasyon içeriği mevcut olduğu için yapılan çizimler animasyon eklentisi ile hareketlendirilebilir.

Çizim yapılan tüm iş alanlarında Solidworks programı hızlı ve kullanışlı olması açısından tercih edilebilir. Bu yüzden Solidworks yazılımını kullanmak isteyen birçok girişimci ve KOBİ yetkilileri oluşan maliyet oranlarını azaltmak için, KOSGEB’ten Solidworks desteğine başvuruda bulunur. KOSGEB’in hali hazırda bulunan destek programları içerisinde Solidworks gideri karşılanmaktadır. Fakat bu giderin karşılanmasını isteyen girişimciler ve KOBİ yetkilileri gereken şartları sağlamak zorundadır. Buna göre, sadece Solidworks için destek almak isteyen kişilerin başvuruları kabul edilmez. Bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu desteğin KOSGEB tarafından verilmesi için; başvuran kişinin herhangi bir projesinin ya da proje fikrinin olması gerekmektedir. Bu bağlam doğrultusunda, Solidworks satın alımı, sadece proje faaliyetlerinden biri olursa destek alınabilir. Bu yüzden tek başına Solidworks alımı yapılamaz, kullanılacak olan projenin bir alt faaliyeti olması gerekmektedir.

KOSGEB Solidworks Desteği Seçenekleri Nelerdir?

KOSGEB Solidworks Desteği için seçenek programları hazırlamıştır. KOSGEB’ten Solidworks desteği almak isteyen girişimcilerin ve KOBİ yetkililerinin bu programları detaylıca inceleyerek kendilerine uygun olanı seçmeleri ve başvurularını buna göre yapmaları önerilir. Buna göre;

  • 1.Seçenek Programı;150.000TL üst limitle verilen KOSGEB girişimcilik destek programıdır. Bu programa başvurmak için; başvuracak olan kişinin işletmesi olmaması ve işletme açmak istemesi gerekir. Bu program kapsamında KOSGEB’in Solidworks için vereceği miktar 27.000TL’dir. Bu programa her daim başvuruda bulunmak mümkündür.
  • 2.Seçenek Programı; KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon programıdır. Bu programdan yararlanmak için KOSGEB’in kişilerden beklediği şart Ar-Ge ya da İnovasyon projelerinin olmasıdır. Alınan Solidworks yazılımının bu amaçla kullanılması gerekmektedir. Ayrıca endüstriyel uygulama destek programı için kişilerin proje yazmaları gerekir. Bu şartlar sağlandığı koşullarda KOSGEB’e Solidworks desteği için başvurulabilir.
  • 3.Seçenek Programı; her daim açık olmayan fakat çağrı ilanı verildiğinde başvurulabilen programdır. Bu programdan faydalanabilmek için proje yazılması gerekmektedir.

KOSGEB’ten Solidworks Desteği Alabilmek İçin Diğer Seçenekler Nelerdir?

KOSGEB’in Solidworks desteği için sunduğu diğer seçenekler, KOSGEB KOBİ Teknoyatırım ve KOSGEB KOBİGEL programlarıdır. KOBİ Teknoyatırım ile; Ar-Ge ve İnovasyon çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ürünün ticarileştirerek, teknolojik alanda ki ürün yatırımları ile ekonominin canlandırılmasını hedefleyen KOSGEB’in sunduğu destek çeşididir. KOSGEB KOBİGEL ise; KOBİ’lerin proje çağrısı yaptıklarında projelerine destek aldıkları bir destek programı türüdür. Bu programlarla KOSGEB Solidworks desteğine başvurmak mümkündür. Proje yazımı yapıldığında ve gerekli başvuru şartları yerine getirildiğinde bu seçenekler ile Solidworks desteği almak mümkündür.

KOSGEB’ten Nasıl Solidworks Desteği Alırım?

KOSGEB’ten Solidworks desteği almak için; öncelikle kişilerin başvuracakları program türlerini seçmeleri gerekir. Proje başvuruları, KOSGEB resmi internet sayfası olan “  www.kosgeb.gov.tr ” adresinden online olarak yapabilmek mümkündür. Gerekli formlar doldurulduktan sonra KOSGEB Solidworks Desteğine başvuruda bulunulabilir. Başvuracak kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta kişilerin hali hazırda projelerinin ya da proje fikirlerinin olması gerektiğidir. Şartların sağlanması durumunda KOSGEB tarafından, başvuruda bulunan kişilere destek verilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER