Dünya Borsalarındaki En Büyük Şirket

Dünya Borsalarındaki En Büyük Şirket, Dünyadaki borsa sisteminde bir dönüş var. Artan jeopolitik riskler, FED'in Eylül ayı açıklamaları ve riskleri riske atmamak için risklerinizin gerçekleşmesi, BiST-100'te satışlara yol açtı. Endeks, Eylül ayının ilk 20 günündeki satış pazarlarında 8'in altında gerçekleşmiştir. Ancak güçlü ekonomik veri akışı devam ediyor.

Dünyanın en beğenilen markaları sıralamasında ilk 10'da 6 teknoloji şirketi olduğu görülmektedir. Bu bize teknoloji şirketlerinin büyük bir piyasa değerine sahip olduğunu kanıtlıyor. Tablet pazarına ek olarak, ortaya çıkan akıllı telefon, televizyon teknolojisi, bilgisayar teknolojisi ve akıllı saatler de dâhil olmak üzere şirketin geniş pazar ağını da içeriyor. İnternet üzerinden yapılan yatırımlar da bu kriptografik hisseleri temsil etmektedir.

Borsadaki En Büyük Şirket

Apple teknoloji şirketleri arasında ilk sırada yer alıyor. Şirket, 1 Nisan 1976 itibariyle Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kurulmuştur. Apple Cupertino Üniversitesi'nin bildiği gibi, bilgisayar ve akıllı telefon pazarında büyük bir iş parçasına sahiptir. Apple telefonların da Apple bilgisayarlarla başarıya sahip olma hissi vardı.

Apple Şirketi ve İştirakleri

Ad Soyad: Apple Inc.

Borsa: Nasdaq

Menkul Kıymetler Borsası İşlem Kodu: AAPL

Piyasa Değeri: 550,39 milyar dolar

İşlem Hacmi: 54.525.280 ABD doları

1 Hisse Fiyatı: 91,92 TL

Değeri 1 Trilyon Dolar Olacak

Yeni Yıl iPhone X, apple, 900 milyar dolar değerinde yakın değere yakın dünya piyasa değeri yakın yanı sıra 1 trilyon $ hedef en yakın şirket satıyor. Apple nisan-haziran döneminde% 17,3 artarak 53,26 milyar dolar olurken, net karı yüzde 32,1 artarak 11,52 milyar dolara yükseldi. iPhone satışları yüzde 0,6 arttı ve iPad satışları yüzde 0,9 arttı. Firmanın değeri, Apple'ın durumunda 198,95 dolar değerindeyse, şirket pazar tarihinde 1 trilyon dolar değerinde olan ilk şirket olacak. Apple'ın 1 trilyon dolara ulaşması için stokunda yüzde 13'lük bir artış yeterli olacaktır.

Apple'ın stokları 2017'de yüzde 45'e yükselen büyük bir devrime başladı, ancak iPhone X'in tanıtımının bir tekrarı oldu. X'in beklenenden çok daha pahalı olması ve bir modelin büyük bir inovasyonu getirmemesi, telefonun satış performansı hakkında şüphelere neden oldu. Apple'ın 1 trilyonluk ilk şirketine rağmen, 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri var. 9.6 milyar dolarlık hizmet geliri IPhone modellerinin satışlarından 724 dolara 414,3 milyon dolar satıldığını biliyoruz. Paylaşılan verilere göre, 11.55 milyon iPad payı, 3,7 milyon Mac modeli olduğunu söyledi. Gelirdeki en büyük artış, Apple'ın bir numaralı servisinden geldi.

YORUM EKLE