Başkan Danışmanı Sümeyra Merve Kılınç Kimdir?

Cumhur Başkanı Danışmanı Sümeyra Merve Kılınç Kimdir? Ne iş yapar, nerede okudu? Yaşam öyküsü. Sümeyra Merve Kılınç hakkında merak ettiğiniz her şey burada.

Başkan Danışmanı Sümeyra Merve Kılınç Kimdir?

Cumhur Başkanı Danışmanı Sümeyra Merve Kılınç Kimdir?

Yönetim mercilerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de duyuruldu. Bu atamaların içinde en çok dikkat çeken isim ise en genç başkan danışmanı unvanını kazanan Sümeyra Merve Kılınç oldu. Arapça - İngilizce psikoloji ve tamamlayıcı tıp alanlarında eğitim alan Kılınç en genç danışmanlardan biri olmaya aday. 2010 yılında Ürdün Üniversitesi’nden mezun olan Kılınç daha çok sağlık ve diyet alanlarında çeviri ve yayın hizmeti de vermiştir. Hatta Sade Hayat – e dergisinde editörlük de yapmıştır. Aynı zamanda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde eğitimlerine de devam etmektedir. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da sağlık danışmanıdır.

Sümeyra Merve Kılınç’ın Meslek Geçmişi

Genç danışman Kılınç 2011 ile 2014 yılları arasında NHI enstitüsünde doğal sağlık danışmanlığı yaptı. Ayrıca Doğal Sağlık Derneği’nin kuruculuğunu üstlendi. 2013 ile 2015 yılları arasında yüksek lisans eğitimini tıp tarihi ve etik anabilim dallarında, İstanbul Üniversitesi’nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yaptı. Şuanda en genç başkan danışmanı unvanına sahip olmaya yakın olan Kılınç pek çok alanda, konuda yayım ve çeviri de vermiş bulunuyor.

Kendi Alanında Çalışmalarına Devam Ediyor

Kılınç başkan danışmanlığının yanında kendi alanında da çalışmalarını sürdürüyor. Halk tıbbı, İslam tıbbı, geleneksel tıp, Anadolu halk tıbbı, doğal beslenme, doğal doğum, açlık tedavisi, ekolojik psikoloji, doğum psikolojisi dallarında çalışma vermeye devam etmekte. Ayrıca Kılınç 1. – 2. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumunu organize etti.

Hükümet Sisteminde Görev Alacak

Hükümet sisteminde yer alan en genç başkan danışmanı olan Kılınç oldukça kapsamlı ve donanımlı eğitimler almış bulunuyor. Doğal yöntemler ile sağlık ve tedavi konusuna odaklanan Kılınç bu alanda pek çok yazı ve çevirinin de sahibidir. Aynı zamanda doğal doğum ve doğum psikolojisi alanında da çalışma yürüten Kılınç, alternatif tıp, halk tıbbi, doğal doğum ve doğal yöntemlere büyük ilgi duymaktadır. Cumhurbaşkanı danışmanı olduğundan bu yana çokça merak edilen isim olan Kılınç, Resmi Gazete’ de yayımlanmasının ardından görevine başladı. Kılınç Cumhurbaşkanı danışmanlığına Elif Esen ile birlikte atandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berra
Berra - 12 ay Önce

Çok hanım bir kız ve gayet başarılı buluyorum tebrikler gerçekten beğendim

SIRADAKİ HABER